Kevadisel ajal tärkab ja õitseb loodus ning nii mõnigi otsustab, et just nüüd on õige aeg teha oma kallimale abieluettepanek. Traditsioonilise stiiliga kihlasõrmusele, mida kaunistab üks särav teemant, on tänapäeval tänu disaineritele ja uutele juveelitehnoloogiatele mitmeid alternatiive.

Kuldkroon OÜ kannab kihlasõrmuste müümisel enam kui 25 aastast kogemust. Müügijuht Sten Marten Nõlvaku sõnul on mehi, kes teevad emotsiooniostu mõnest e-poest või kaubanduskeskuses ettejuhtuvast juveelikauplusest, kuid ka neid, kes teavad oma kaaslase eelistusi ning soovivad leida midagi eristuvat. „Kiirustades tehtud ostu puhul võib hiljem selguda, et ehe ei vasta tehtud kulutusele ega kandja ootustele,“ selgitab Nõlvak.

Kihlasõrmuse kroonib kvaliteetne vääriskivi

Klassikaliselt kaunistab kihlasõrmust üks või mitu teemantit. Kuna teemant on looduse looming, pole maailmas ühtegi täpselt samasugust teemantit. Nii annab see kihlasõrmuse puhul suurepäraselt edasi sõnumit, kui eriline on kandja kinkija jaoks.

Teemandeid hinnatakse 4C süsteemi järgi ning kõik neli faktorit mängivad teemanti hinna ja välimuse juures väga suurt rolli.

  • Carat ehk teemanti karaat (kaal), 1 karaat = 0,2 grammi
  • Clarity ehk puhutus, mis tähistab teemanti sisemisi inklusioone ehk looduslikke vigu. Täiesti veatu teemant on äärmiselt haruldane ning ka väga kallis.
  • Color ehk värv. Rahvusvahelisel värviskaalal on selle tähised D (täiesti värvitu) – Z (kollakas teemant).
  • Cut ehk teemanti lõige on ainus faktor, mida inimene saab mõjutada, mõõdistades lõikuril teemanti tahud vastavalt valguskiire langemisele. Ka kõige parema puhtuse ja värvi omadustega teemant ei pruugi hästi särada, kui selle lõige on ebaõnnestunud.

Alternatiivina teemandile toob Nõlvak välja populaarsete kihlasõrmuse kaunistajatena ka rubiini, safiiri, smaragdi ning mitmed poolääriskivid nagu topaas, akvamariin ja berüll „Soovides julgemat ja personaalsemat kingitust, on juba looduse poolt erivärvilised kivid kihlasõrmuse puhul igati trendikad valikud,“ räägib Nõlvak.

Uued disainitrendid pakuvad mänguruumi

Olulise sündmuse märgiks kingitud ehtega soovitaksegi tihti ka eristuda ja silma paista. Kuldkrooni müügijuhi sõnul annab erineva kuju või värviga kivide kombineerimine võimaluse kihlasõrmust veelgi isikupärasemaks muuta. Valikus on näiteks eri suuruste ja erinevate kividega variatsioone.

„Kandilise (Printsess lihv) või ümara (briljantlihv) kivi kõrval on laiemat populaarsust kogunud ka näiteks ovaalne, südame- või pirnikujuline lõige. Ümbritsedes keskse kivi väiksematega, tekib halo efekt, mille tulemusel tundub keskmine kivi tegelikkusest suurem ja säravam,“ selgitab Nõlvak.

Kihlasõrmuse matejalina on endiselt kõige levinumaks kuld, mida on võimalik kasutada mitmetes eri toonides. Alternatiivina kasutatakse ka näiteks plaatinat ja palladiumi. Mänguruumi lisavad veelgi sõrmuste erinevad disainivõimalused – nii võib sõrmus koosneda mitmest ringist, olla ebakorrapärase kujuga, jne.

 

 

Veendu toote kvaliteedis

Ostes kvaliteetse kihlasõrmuse usaldusväärselt müüjalt, antakse kaasa ka toote tunnistus. Siinkohal ongi oluline nii müüja kui ka toote taustaga eelnevalt tutvuda. Ohu märgiks on kindlasti ka hind: ,,Uskumatult hea hinnaga teemantsõrmuse kivi võib olla kollane või inklusioone täis,” toob Nõlvak näite. Nõlvak on läbinud tänaseks ka ise esmase astme programmi GIA gemmoloogi laboris, teel gemmoloogi (vääriskivi ekspert) kutsele.

Tasub meelde jätta, et juveelikaupluse poolt kaasa antav tunnistus ei ole sertifikaat, vaid siiski ainult kaupmehe enda kinnitus kivi omaduste kohta. Kõige kindlam on küsida teemanti puhul tunnistust kas gemmoloogilt  või rahvusvaheliselt tunnustatud laboritelt: GIA, IGI jne. Seda eelkõige ka sellepärast, et lisaks looduslikele teemanditele on turul ringlemas ohtralt ka sünteetilisi teemanteid, ning üha enam laboratoorselt kasvatatud teemanteid, mida ilma spetsiaalsete seadmete ja oskusteta on tuvastada võimatu!

Ka Kuldkrooni salongi on aastate jooksul jõudnud mitmed pettunud kliendid, kes on tellinud oma sõrmuse enamasti interneti e-poest. Toote lähemal uurimisel ongi selgunud, et kivid ei vasta selle „tunnistusel“ välja toodud omadustele. „Oma silm on ikka kuningas!“ soovitab Nõlvak tulla kihlasõrmuste valikutega salongi tutvuma, et tähtsa otsuse krooniks parim ja personaalne valik.

https://naisteleht.ohtuleht.ee/956394/kihlasormuse-valimine-mida-silmas-pidada